پ
پ

به مناسبت هفته بزرگداشت شهدا و روز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز جمعه ۱۹ اسفندماه مصطفی دهقان رجبی قبل از بیان خطبه های نماز جمعه در رابطه با شهدای والامقام و جانبازان و ایثارگران معزز در مصلی رفسنجان صحبت کرد.

صحبت های ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرح زیر است:

✅ مصطفی دهقان رجبی ضمن فرستادن سلام و درود بر امام عصر(عج)، نائب بر حقشان حضرت امام خامنه‌ای، شهدای گرانقدر و امام شهدا(ره) اعیاد شعبانیه را خدمت نمازگزاران محترم تبریک و تهنیت گفت. ایشان در ادامه ، هفته و سالروز تاسیس بنیاد شهید را گرامی داشت و این ایام را به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان تبریک و تهنیت گفت.

وی در ادامه از جایگاه بالای شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده های محترمشان صحبت کرد و در رابطه با این موضوع بیان کرد: حضرت امام خمینی(ره) در جمع مسئولین در باب جایگاه بنیاد شهید، اداره بنیاد شهید را افضل ادارات میخوانند چرا که این اداره به افضل خلق خدا خدمت رسانی میکند امام خمینی(ره) خدمت رسانی به این قشر معزز را تکلیف شرعی برای دولت و مردم میداند و میفرمایند باید در اسرع وقت و بدون فوت وقت خدمت رسانی به افضل خلق خدا انجام پذیرد امام خمینی(ره) همچنین از مسئولین میخواهند که در شرایط کنونی و آینده های دور اولویت را به کسانی بدهند که در راه اسلام مبارزه کردند و خون داده اند و مصلحت شهیددادگان و همه کسانی که در راه اسلام جانبازی کرده اند مقدم است بر دیگران و قدر این نعمت های بزرگ الهی را بدانند و در تذکری می فرمایند هیچ ارزشی مهم تر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست و همین تقدم ارزش های الهی باید معیار انتخاب و امتیاز دادن به افراد و جایگزین همه سنت ها و امتیازات غلط مادی و نفسانی بشود، چه در زمان جنگ و چه در حالت صلح که خدا هم این امتیاز را به آنها عنایت فرموده و صرف امتیاز لفظی و عرفی کفایت نمیکند و باید همه در متن قوانین و مقررات و روش و منش جامعه پیاده شود.

وی ادامه داد: اما امروزه اگر ایثارگری مقدم شمرده شد بر غیر ایثارگر بعضی مردم گلایه مکنند آیا آنها نمیدانند در زمان جنگ و در زمان جان دادن و جانبازی و گذشتن از خانواده و فرزندان و اموال، آنها خود را مقدم دانستند بر دیگران و بی منت همه چیز خود را فدای خدا و اسلام و نظام جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران کردند؟
آن ها دیروز در جان دادن و فداکاری و گذشتن از همه چیز خود، خودشان را مقدم دانستند و امروز وظیفه شرعی ماست که مقدم شماریم آن ها را؛
حال چرا ما گله میکنیم برای همان حداقل امتیازاتی که برای این عزیزان در نظر گرفته شده است؟ در بحث تحصیل، اشتغال و غیره از هر ۴ جایگاه فقط و فقط یک جایگاه برای ایثارگران و خانواده معظمشان در نظر گرفته اند و ۳ جایگاه دیگر برای افراد غیر ایثارگر است و همین هم به دلایل مختلف به طور کامل اجرا نمیشود.
آن ها در بحران ها تا پای جان از این نظام اسلامی دفاع کردند و خود را در دلسوزی و دفاع از اسلام و ولایت فقیه ثابت کرده اند پس اگر مسئولیتی هم داشته باشند حاضرند بدون چشم داشت تمام توان و انرژی خود را بگذراند و البته در جایگاه مسئول هم اگر امروز جانباز و یا ایثارگری مسئولیتی بر عهده گرفت باید ایثارگری و فداکاری گذشته خود را فراموش کند و به مانند قبل خود را وقف این مسئولیت در جهت پیشرفت این نظام مقدس کند.

وی در ادامه صحبت های خود بیان کرد: امروزه برای هر مسئولیت خون ها داده شده است جانبازی ها شده است ایثارگری ها و فداکاری ها شده است تا این مسئولیت ها و شرایط به دست ما برسد بنابراین مسئولین باید تمام و کمال در مواجهه با خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران نهایت احترام و قدردانی را داشته باشند و امانت دار این نظام و مسئولیت ها در مقابل خدا و حجت خدا و نائب حجت خدا و شهدا باشند و اگر خود را مدیون این نظام و شهدا و امام شهدا دانستیم و تمام تلاش خود را برای رشد و پیشرفت انجام دادیم آنگاه مورد رضایت و شفاعت شهدا قرار میگیریم.

مصطفی دهقان رجبی در آخر از امام جمعه محترم به جهت اولویت شناسی و فرصتی که به اداره بنیاد شهید دادند تشکر و قدردانی کردند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.