پ
پ

شهید سیدمحمدرضا میرافضلی

نام پدر: سیدجلال

ولادت: 1333/10/09

شهادت: 1357/09/18

شهیدمحمد رضا میر افضلی فرزند سید جلال در سال 1333درخانواده ای مذهبی پا به عرصه حیات گذاشت. ازهمان اوایل جوانی علاقه زیادی به برنامه های مذهبی داشت. شروع انقلاب وی را به مجالس سخنرانی و شرکت در محافل و تظاهرات علیه رژیم کشاند. در هر مراسمی که برضدحکومت تشکیل می شد شرکت و شعارمرگ بر شاه را با صدای بلند تکرار می کرد. از ویژگی های  اخلاقی شهید، اهمیت به مسئله نماز و حجاب بود. تمام برخوردهایش برای برای اطرافیان درس عبرت بود. در هیچکدام از نمازها یش نبود که با چشمان گریان سراز سجده بر ندارد؛ وقتی علت را که می پرسیدند می گفت: انسان باید همیشه در حال استغاثه باشد، شاید که مرتکب گناه شده باشد.

حضور در فعالیتهای انقلابی  از جمله شرکت در آتش زدن  مغازه مشروب فروشی در رفسنجان ،حضور در مراسم جشن نیمه شعبان سال 1356 در مسجد جامع رفسنجان که در آن مراسم نمایشنامه حجر بن عدی اجراشده و با تیراندازی ماموران رژیم، حسین انصاری (اولین شهید رفسنجان) به شهادت رسید، موجب شناسایی وی توسط ماموران رژیم گردیده  وچندین بار از طرف ساواک  به  خانواده وی اخطار داده شد که فرزندشان  در لیست خرابکاران قرار گرفته است.  ولی این امر مانع از ادامه فعالیتهای وی نگشت. سرانجام ،روزاول آذر ماه 1357در حالیکه بیست وچهار بهار از عمر پر برکتش می گذشت در صف تظاهرات مردم رفسنجان شناسایی و از فاصله کم توسط یکی ازسرسپردگان رژیم پهلوی مورد اصابت تیر قرارگرفته  وبه درجه رفیع شهادت نائل گردید.


چنانچه اطلاعات این شهید بزرگوار اشتباه میباشد و یا شما اطلاعات بیشتری در دسترس دارید لطفا از طریق لینک و یا ایمیل ذیل گزارش نمایید.

لینک گزارش اشتباه سایت و یا تکمیل اطلاعات

bonyad.rafsanjan@gmail.com

با تشکر

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.