پ
پ

شهید رضا دهقان رجبی

نام پدر: محمد

محل شهادت: شلمچه

ولادت: 1348/05/21

شهادت: 1367/03/04

بيست و یکم مرداد 1348،  در شهرستان رفسنجان به دنيا آمد. پدرش محمد، كشاورز بود و مادرش خديجه نام داشت. تا اول متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. چهار م خرداد 1367، با سمت آر‌پي‌جي‌زن در شلمچه به شهادت رسيد. پیکر وي مد تها در منطقه برجا ماند و سال 1374 پس از تفحص، در گلزار شهداي روستاي عباس‌آباد زادگاهش به خاك سپرده شد. برادرش علي نيز به شهادت رسيده است.

وصیت نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَقُولُوا لِمَن يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاءٌ وَلَكِن لَّا تَشْعُرُونَ
به کسانی که در راه خدا کشته می شوند مرده نگویید بلکه آنها زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند و لیکن شما درک نمی کنید. قرآن کریم
با درود و سلام بر منجی عالم بشریت حضرت مهدی سلام الله علیها و نایب برحقش امام امت قلب تپنده مستضعفان و بت شکن زمان و با درود به تمامی شهدای راه حق و آزادی از هابیل تا حال. بارخدایا تو را سپاس که به این بنده حقیر و ضعیف و گنهکارت توفیق دادی که به عنوان سربازی کوچک و قطره ای ناچیز از دریای بیکران در جمع سربازان و حافظان دینت قرار گیرم تا بلکه بتوانم در برابر نعمتهای بی شماری که به من عطا کردی ذره ای شکرگزارت باشم. معبودا تو را به عزت و جلالت سوگند می دهم همانگونه راه و رسم چگونه زیستن را به من آموختی، چگونه مردن را نیز به من بیاموز زیرا که ما پیرو و شیعه امامان همچون حسین(ع) هستیم و شرط انصاف نیست در چنین موقعیت و زمانی با مرگ طبیعی از دنیا رفتن که همیشه از چنین مرگی نفرت داشتم و اما سخنی با آن دسته از جوانهایی که هنوز بعد از هفت سال جنگ سعادت جبهه رفتن را پیدا نکرده اند و یا واضحتر بگویم از ترس مرگ پشت به جنگ کرده اند. شما جوانها بدانید که دیر یا زود مرگ به سراغ شما خواهد آمد [یا به قوال معروف این شتریست که درب خانه همه می خوابد] لذا بقول معصوم(ع) قبل از اینکه مرگ شما را در بر بگیرد شما به پیشواز مرگ بروید و بدانید که در قیامت و صحرای محشر جز شرمساری و پشیمانی جوابی ندارید و چگونه با اباعبدالله الحسین روبرو خواهید شد و در مقابل آن همه ایثارگریهای آن حضرت چه جوابی دارید بدهید لذا تا دیر نشده فرصت را غنیمت شمرده و فریب زرق و برقهای این دنیای پرفریب را نخورید که زندگی جاودانه همیشگی از پس این دنیاست.
و در آخر از پدر و مادر عزیزم خواهش دارم ضمن اینکه مرا مورد عفو و بخشش خود قرار دهند چون آنطور که باید و شاید فرزند خوبی برایشان نبودم در مرگ من زیاد بی تابی نکنند و من در موقعیت کنونی چه وظیفه ای از این بالاتر داشتم که اسلحه بر زمین افتاده برادرم علی را بردارم و به وصیت آن جامه عمل بپوشانم لذا از برادرانم می خواهم که بعد از من راه من را ادامه داده و دست از یاری امام بزرگوار بر ندارند که سعادت دنیا و آخرتشان در همین است والسلام.

 

چنانچه اطلاعات این شهید بزرگوار اشتباه میباشد و یا شما اطلاعات بیشتری در دسترس دارید لطفا از طریق لینک و یا ایمیل ذیل گزارش نمایید.

لینک گزارش اشتباه سایت و یا تکمیل اطلاعات

bonyad.rafsanjan@gmail.com

با تشکر

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.